Wrastające paznokcie – klamra VHO Osthold


Pacjent nr 1

Pacjent z paznokciem po nieskutecznej interwencji chirurga. Do zupełnego ustąpienia dolegliwości bólowych doszło po 2 dniach od założenia klamry VHO.


Pacjent nr 2

wrast. 1 przedwrast. 1 po

Pacjentka zgłosiła się do naszego gabinetu z bardzo dużym stanem zapalnym wynikającym z wrastania płytki. Zastosowano leczenie przy pomocy klamry metalowej VHO Osthold Perfect.


Pacjent nr 3

 

IMG_2861IMG_4688

Pacjent zgłosił się gdy doszło do stanu zapalnego na skutek wrastania paznokcia. Na zdjęciu widzimy efekt uzyskany po 3 miesiącach leczenia.


Pacjent nr 4

Pacjent w trakcie terapii.

Pacjent zgłosił się z „dzikim mięsem”, które wytworzyło się na skutek pikowania paznokcia w wały boczne. Do takiego stanu doprowadziła zła pielęgnacja oraz noszenie nieodpowiedniego obuwia.


Pacjent nr 5

Pacjentka z wkręcającymi się paznokciami zgłosiła się z bardzo dużymi stanami zapalnymi. Przy pomocy klamer VHO, mocnych tamponad oraz rekonstruktora zlikwidowaliśmy ziarminę i stany zapalne. Pacjentka jest w trakcie leczenia.


Pacjent nr 6

Pacjent z ogromnymi dolegliwościami bólowymi zgłosił się, gdy paznokieć przebił tkanki. Efektem terapii było zniwelowanie bólu, wyleczenie i skierowanie wzrostu paznokcia w odpowiednią stronę.


Pacjent nr 7

 

IMG_3083IMG_5403

Pacjentka zakończyła leczenia.

Jak widać, pacjentka zgłosiła się do nas z wrastającym paznokciem powodującym stan zapalny oraz ziarninę. Leczenie klamrami VHO przyniosło szybkie efekty m.in. dzięki współpracy pacjentki, która wykonywała w domu perfekcyjne tamponady.


Pacjent nr 8

Pacjent w trakcie terapii.

Pacjent zgłosił się w momencie gdy na skutek wrastania pojawił się bardzo duży stan zapalny. Do klamry drutowej VHO zastosowano tamponady w formie sorbalgonu.


Pacjent nr 9

Pacjentka z bardzo dużym stanem zapalnym oraz bardzo mocno wyciętymi bokami paznokcia. Czas, który upłynął od pierwszej wizyty to rok. Na chwilę obecną pacjentka ma utrwalany osiągnięty stan.


Pacjent nr 10

Pacjent trenujący wspinaczkę. Poprzez noszenie za ciasnych butów nabawił się wrastania wraz z ziarninowaniem i ogromnym bólem. Wczesna interwencja, odpowiednia pielęgnacja w domu i założenie klamry VHO zaowocowały szybkim wyleczeniem.


Pacjent nr 11

Wrast. 2 przedwrast. 2 po

Paznokieć u młodego mężczyny. Zaczął wrastać w skutek złego obcinania i źle dobranego obuwia.


Pacjent nr 12

Mała pacjentka, która nie przyznała się mamie, że nosi za małe buty. Zastosowano leczenie klamrą VHO, codzienną pielęgnację tamponadami w domu oraz zmianą obuwia na wygodne i odpowiednio dobrane.


Pacjent nr 13

 

IMG_2634IMG_3929

Przypadek mężczyzny noszącego złe obuwie i źle obcinającego paznokcie. Leczenie klamrami VHO.


Pacjent nr 14

 

IMG_2257IMG_5946

Młoda dzięwczyna, której paznokeć zaczął wrastać na skutek złego obcinania paznoci. W leczeniu zastosowano metalone klamry VHO oraz tamponowanie.


Pacjent nr 15

Paznokieć wrastający na skutek nieprawidłowego obcinania paznokci oraz źle dobranego obuwia. Wyprostowany za pomocą metalowych klamer VHO.


Pacjent nr 16

Młody chłopak, którego wrastający paznokieć był leczony rivanolem. Paznokieć, także po interwencji chirurgicznej.


Pacjent nr 17

Pacjent w trakcie terapii.

Pacjent z ogromnymi stanami zapalnymi i ziarniną. Paznokieć wyleczono za pomocą klamer VHO. Nieustające krwawienia utrudniały tamponowanie, który pacjent musiał powtarzać co najmniej 3 razy dziennie. Dodatkowo stosowano Atrauman Ag oraz opatrunek Omnifix.


Pacjent nr 18

Przypadek ukazujący wielokrotne, nieudolne ingerencje lekarzy chirurgów. Efekt widoczny na zdjęciu nastąpiło po 6 miesiącach leczenia.


Pacjent nr 19

Pacjent z ogromnym stanem zapalnym, który utworzył się na skutek podwijania się paznokcia podczas wzrostu wbijając się w otaczającą paznokieć tkankę miękką. Czas leczenia oszacowano na kilka miesięcy.


Pacjent nr 20

Pacjent z problematycznym, przerośniętym paznokciem w paluchu stopy lewej. Z powodu bardzo grubej płytki paznokieć zaczął się zwijać, co skutkowało wrastaniem. Płytkę paznokcia oszlifowano i założono klamrę VHO.

Leczenie stóp i paznokci – galeria

W naszych gabinetach podologicznych we Wrocławiu i Opolu pomogliśmy już wielu Pacjentom uporać się z męczącymi dolegliwościami stóp i paznokci. Na poniższych zdjęciach mogą Państwo zobaczyć efekty naszej pracy i takich zabiegów jak usuwanie modzeli i odcisków, leczenie stopy cukrzycowej oraz wrastających i wkręcających się paznokci. Dzięki badaniom mykologicznym z powodzeniem leczymy również grzybicę paznokci.