Telefon    Opole: 77 409 00 42

Fax    Wrocław: 71 793 70 77

Dodaj opinię

Gabinety podologiczne Zdrowe stopy - Wrocław i Opole

Salony Zdrowe Stopy to dwie placówki – w Opolu i we Wrocławiu. Specjalizujemy się w podologii. Wykonujemy nowoczesne zabiegi związane ze specjalistyczną pielęgnacją stóp. Salon zatrudnia wyłącznie doświadczonych specjalistów, a w gabinetach stosowane są zaawansowane techniki i najlepsza aparatura na rynku.

Naszym celem jest zapewnienie pomocy pacjentom mającym różnego typu problemy ze stopami – od wrastających paznokci i pękających pięt do grzybic stóp. Zajmujemy się także usuwaniem odcisków oraz usuwanie brodawek wirusowch. Współpracujemy z gronem lekarzy pokrewnych dziedzin. Oferujemy możliwość konsultacji u dermatologów, diabetologów i chirurgów. W naszych salonach w Opolu i we Wrocławiu wykonujemy również nakładanie klamer VHO Osthold. Ponadto posiadamy uprawnienia do wykonywania specjalistycznego pedicure u osób chorych na stopę cukrzycową. Szeroki zakres zabiegów pozwala dostosować usługi do potrzeb różnorodnych pacjentów.

 

Zabieg stóp

Wiedza i doświadczenie

Nasz salon działa od 2002 roku, jednak jego właścicielka Katarzyna Garbowska prowadzi praktykę we Wrocławiu już od 2000 roku. Wieloletnia działalność pozwoliła jej na skompletowanie najlepszego zespołu młodych, ambitnych osób, dla których zawód specjalisty pielęgnacji i leczenia stóp jest prawdziwą pasją. Cały czas poszerzamy swoją wiedzę, podnosimy kwalifikacje, śledzimy najnowsze trendy w leczeniu stóp. Wszystko po to, aby zaoferować naszym pacjentom możliwie najkrótsze leczenie, które przyniesie trwałe efekty. Wszyscy nasi pracownicy należą do Polskiego Towarzystwa Podologicznego. Nawiązaliśmy również współpracę z Ogólnopolskim Programem Zdrowe Nogi, w ramach którego wprowadzamy do naszego salonu nowości dostępne na rynku europejskim.

Konsultacje

Wszystkie osoby mające problemy ze stopami zapraszamy na konsultacje. Wcześniej prosimy o kontakt telefoniczny z naszym salonem w celu ustalenia dogodnego terminu wizyty. Koszt konsultacji wynosi 50 zł.


wnętrze salonu

Bezpieczeństwo

Podczas wykonywania wszystkich zabiegów podologicznych stawiamy na maksymalny komfort, ale także bezpieczeństwo pacjentów. W salonie używamy m.in. autoklawu, który wykorzystywany jest do sterylizacji narzędzi chirurgicznych również w medycynie. Również inne materiały i akcesoria, stosowane podczas zabiegów w naszym salonie, są sterylne. Dysponujemy jednorazowymi opatrunkami i produktami medycznymi następujących marek: Peclavus, Hartmann, Ruck, Suda, Gehwol, SyNeo, Remmele-s Propolis.

Autoklaw 02

Profilaktyka i pielęgnacja stóp

W zakresie naszej działalności mieści się również zapobieganie powstawaniu zmian na stopach. Systematyczna profilaktyka jest skuteczną ochroną przed tworzeniem się modzeli, odcisków czy wrastania paznokci. Osobom powyżej 30 roku życia, zwłaszcza tym, których rodzice lub dziadkowie mieli problemy ze stopami, zaleca się korzystanie z usług salonu zajmującego się pielęgnacją stóp co najmniej raz na dwa miesiące.

Kluczową sprawą jest profilaktyka stóp u osób chorujących na cukrzycę. W takich wypadkach zmiany na stopach postępują dużo szybciej, a ich lekceważenie może prowadzić nawet do amputacji. Profilaktyka chroni przed syndromem stopy cukrzycowej, owrzodzeniami, grzybicą stóp i paznokci. Wykonanie zabiegów powinno być poprzedzone przeprowadzeniem wywiadu i badania podologicznego, które szybko pozwolą rozpoznać zagrożenie.

wnętrze salonu, dyplomy

Klenz 

Dysponujemy nowoczesnym urządzeniem firmy Klenz przeznaczonym do dezynfekcji i suszenia obuwia i nie tylko.

Codzienne użytkowanie obuwia w warunkach zewnętrznych (np. boisko sportowe, kort tenisowy, hala czy leśna bądź górska ścieżka) powoduje, że buty stają się wilgotne, a nawet mokre. W połączeniu z naturalnym zjawiskiem, jakim jest pocenie się stóp, tworzy to doskonałe siedlisko dla rozwoju grzybów, pleśni oraz bakterii, co prowadzi do nieprzyjemnego zapachu. Aby temu zapobiec, wystarczy skorzystać z urządzenia Klenz, a obuwie będzie zawsze świeże i suche.

 

 

 klenz-maszyna

 

Technika ozonowania jest sprawdzoną metodą dezynfekcji. Medycyna i przemysł spożywczy używają ozonu do eliminacji drobnoustrojów i innych zastosowań. Podczas takiego cyklu ginie 99,9% bakterii i zarodników grzybów.

Klenz jest jedynym urządzeniem, które suszy i dezynfekuje. Klenz suszy buty dokładnie od wewnątrz do zewnątrz. Dzięki silnej wentylacji proces jest bardzo szybki. Wilgotne buty są całkowicie suche w 20 minut.

 

Leczenie schorzeń stóp i ich pielęgnacja

W naszym salonie – przy zastosowaniu nowoczesnej aparatury oraz środków i materiałów opatrunkowych – niesiemy pomoc osobom cierpiącym na różnego rodzaju schorzenia i choroby stóp. Codziennością jest dla nas wykonywanie takich zabiegów, jak: opracowanie zrogowaciałej skóry z głębokimi pęknięciami czy popękanej i odparzonej od potu; obcięcie i oszlifowanie zrogowaciałej i grubej płytki paznokciowej. Zajmujemy się też usuwaniem brodawek wirusowych, modzeli czy odcisków oraz pomagamy pacjentom z wrastającymi paznokciami. W swojej praktyce wykorzystujemy nowoczesne metody leczenia i pielęgnacji stóp, a także stosujemy sprawdzone urządzenia i produkty.

Uzupełnieniem działalności gabinetów Zdrowe Stopy w Opolu i Wrocławiu jest sprzedaż wysokiej jakości produktów kosmetycznych, materiałów opatrunkowych. Zapewniamy pomoc przy wyborze butów.

Naszą pracę wspierają sprawdzone urządzenia (fotele firmy Namrol – Omega 3M, frezarki Suda VAC S, aparat do kriochirurgii Cryo S Classic, lampy LED Alessandro, narzędzia podologiczne Chifa).

Współpracujemy z diabetologiem Doktorem Maciejem Horodeckim.